اولین نشست فصلی سال 98 شورای نخبگان شهرستان قدس

اولین جلسه شورای نخبگان بسیج به ریاست مهندس محمد عذیری ریاست خانه نخبگان قدس با حضور مهندس هادی حفیظی ریاست سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان تهران,سرکار خانم الوند رئیس هئیت مدیره خانه مطبوعات استان تهران ,کارشناسان، صاحب نظران,نخبگان و مخترعین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه نخبگان قدس؛ اولین نشست فصلی سال 98 شورای نخبگان شهرستان قدس برگزار شد، در ابتدای جلسه مهندس سعید امیری معاونت پژوهش خانه نخبگان قدس ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی به میهمانان حاضر در نشست اقدام به معرفی مجموعه سازمان بسیج علمی پژوهشی و رده های تابع آن همچون خانه نخبگان در سطح شهرستان های استان تهران اقدام نمود و اقدام به تشریح برنامه ها و رویکرد های خانه نخبگان قدس در غرب استان تهران پرداختند.


در ادامه مهندس محمد عذیری ریاست خانه نخبگان قدس افزودند: تغیر رویکرد برنامه های خانه نخبگان با توجه به ۷ اصل گام دوم انقلاب از الزمات کار در سال ۹۸ می باشد بطوریکه راهبرد هایی که در گام اول به نحوه احسن ایجاد و‌ اجراء نشده بود می بایست در گام دوم عملی شود.

ایشان در ادامه افزود:با توجه به نزدیکی انتخابات در اینده ، خانه نخبگان بسیج پیرو ضوابط حقوقی خود هیچ گونه جهت گیری در این عرصه ندارد اما بی تفاوت هم نخواهد بود.
در مواقع لازم و برحسب نیاز حتما در عرصه های روشنگری و تصمیم سازی‌برای مردم ورود خواهیم کرد.

عمده تمرکز فعالیت های خانه نخبگان قدس در سه ماه دوم سال ۹۸ به ایحاد بستر مناسب در حوزه علوم انسانی و کارگروه های مرتبط با آن خواهد بود.

از برنامه های مصوب کارگروه آموزش خانه نخبگان در سال ۹۸ به پیگیری برای راه اندازی رشته علوم انسانی در سطح مدارس نمونه دولتی دخترانه و پسرانه سطح شهرستان می باشد.

در بخش دیگر مهندس های حفیظی ریاست سازمان بسیج علمی افزودند:
عمده ماموریت سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان تهران در بخش حمایت از نخبگان ، مبتکرین و مخترعین سطح استان می باشد درصورتیکه دستگاه ها و سازمان های عریض و طویلی در حوز نخبگان کشور فعال می باشند اما این ماموریت از سوی مقام معظم رهبری یعنی توجه به حمایت از نخبگان بعنوان‌ یک رسالت در سازمان بسیج علمی نهادینه شده است.
خانه نخبگان بسیج یکی از نهاد های تابع سازمان بسیج علمی می باشد که بعنوان یک‌ بستر مهم در فصای تصمیم سازی ورود کرده است.
ایحاد جریان سازی و گفتمان سازی از اولویت های مهم در خانه نخبگان می‌باشد.
از جمله برنامه هایی که میتوان بعنوان اولویت در خانه نخبگان مدنظر دانست ایجاد مرجعیت علمی و مدیریتی خانه نخبگان در استان تهران می باشد.

سرکار خانم دکتر الوند رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان تهران:
تلاش ویژه نخبگان باید برای کاهش اثر وابستگی کشور‌ به نفت باشد.
توجه ویژه به حوزه علوم دانش بنیان و های تکنولوژیک بعنوان ابزاری صحیح برای مقابله با تحریم ها استفاده کرد.

تعامل با صنایع و شرکت های دانش بنیان در سطح منطقه میتواند هدفی جدید در کارگروه های تخصصی خانه نخبگان قدس باشد

در ادامه این نشست حاضرین در جلسه و مسولین علمی خانه نخبگان از جمله معاونین و مسولین کارگروه های به شرح اهداف 3 ماهه آتی و دستاورد های خود در فصل گذشته پرداختند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اولین نشست تخصصی کارگروه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی خانه نخبگان قدس