حرکت علمی نخبگان شهرقدس برای تبیین اقتصاد مقاومتی

وی بیان کرد: کارگروه‌های مختلفی را در حوزه عمرانی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، توسعه شهری و حتی حوزه اختراعات در شهرستان قدس تشکیل داده‌ایم.

مسئول خانه نخبگان شهرستان قدس تصریح کرد: این کار را انجام دادیم تا بتوانیم این برنامه‌ها را به صورت مطلوب‌تری به پیش ببریم و رویکرد اصلی ما فراهم‌سازی نیازهای شهر با توجه به تفکرات جامع و آینده‌نگری و نگاه مدیریت زمانی است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به موضوع علمی‌نگری به برنامه‌های شهرستان و تعامل ایجاد کردن با مجموعه‌های شهری برای ارتقای هر چه بیشتر برنامه‌های جاری و عمرانی شهرستان یکی دیگر از موضوعاتی است که در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

عذیری گفت: تلاش داریم تا از توان بالا و ظرفیت قابل توجهی که نخبگان شهرستان قدس دارند در جهت بهبود هرچه بیشتر برنامه‌ها استفاده کنیم و در این خصوص نیز مهم‌ترین موضوعاتی که در رأس امور قرار گرفته است اقتصاد مقاومتی و جهاد عمرانی به عنوان نیاز هر شهر و مجموعه‌ای است.

وی اظهار کرد: تدوین برنامه‌هایی در خصوص ارائه راهکارها برای برنامه‌های کوتاه‌مدت در شهرستان را نیز یکی از اولویت‌های مجموعه قرار داده‌ایم و در این خصوص از نخبگان در حوزه‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی بهره می‌بریم که هر کدام قابلیت این را دارند تا سازمانی را مدیریت کنند.

مسئول نخبگان شهرستان قدس بیان کرد: باید به این نکته اشاره داشته باشم که در خصوص هر چه بهتر به نتیجه رسیدن موضوعاتی که عنوان شده است مهم‌تر از حرکت جهاد گونه‌ای که نخبگان شهرستان در پیش گرفته‌اند همکاری مسئولان شهرستان و همراهی آنها با مجموعه خانه نخبگان است تا بهترین نتایج را در آینده نزدیک به دست بیاید.

عذیری تصریح کرد: موضوع بسیار مهمی که در رأس امور خانه نخبگان قرار دارد توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی در تمام حوزه‌های مربوطه است.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه در تلاش است تا راهکارهای مؤثر در این خصوص را در برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برنامه‌ریزی کند و در اختیار مسئولان شهری و حتی فراتر از آن نیز قرار دهد، چراکه نگاه جامع مهم‌ترین اصل برنامه خانه نخبگان شهر قدس است.

عذیری در بخش دیگری از سخنان خود به توجه خانه نخبگان به حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: کارگروه آی‌تی این مجموعه ظرفیت و توانمندی بالایی دارد و در نظر داریم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز اقداماتی را انجام دهیم تا بهبودی در وضعیت این مهم را در سطح شهرستان و استان و حتی کشور شاهد باشیم.

مسئول خانه نخبگان شهرستان قدس در پایان متذکر شد: از اهم اهداف این مجموعه و همه همراهان ما در خانه نخبگان جهاد فی سبیل‌الله در جهت ارتقای هر چه بیشتر داشته‌های علمی و … در تمام سطوح است و در این مسیر با نصب‌العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله) در خصوص خواسته‌های ایشان در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی، فرهنگی، علمی و… قدم برداشته و خواهیم برداشت و تلاش می‌کنیم تا از کمال توان خود بهره ببریم تا در این حوزه‌ها تأثیر بسزایی را داشته باشیم.

پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری قدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همایش تجلیل از پژوهشگران و فن آوران برتر شهرقدس برگزار شد