چهل سال پختگی نتیجه رسالت نخبگان داخلی

طرحی که اولین جرقه های آن در سال 42 بدست رهبر کبیر انقلاب زده شد و رفته رفته مبارزه ای عظیم و فراگیر شد تا نتیجه ای پیروزی در بهمن 57 بشود.

تشکیل حکومت اسلامی وجمهوری اسلامی ایران به رهبری امام راحل پیامدهای زیادی برای دنیا داشت؛ اول آنکه ایران امروز دیگر تاب خفقان و بی عدالتی را ندارد و مردم نشان دادند که با دستان خالی و دلهایی مملو از ایمان برای رهایی از یوغ استعمار در برابر دشمن مسلح خواهند ایستاد، اما بعداز آن جنگ تحمیلی و نابرابری که ازسوی همسایه غربی برما تحمیل شد باردیگر ملت همراه و همدل ایران لبیک گویان به ندای پیرو مرادشان از خانه و کاشانه امن خود گذشته وبه خط مقدم جبهه رفتند تا از وجب به وجب این آب و خاک دفاع نمایند.

بزرگمردان و تاریخ سازان حماسی زیادی را در هشت سال دفاع مقدس تقدیم درخت نوپای انقلاب کردیم تا این استوار درخت همیشه سبز با اقتدار بماند ودر سایه رهبری فرزانه و عالم فرزندانش را هدایت و حمایت کند.

با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی دایره تحریمهای خصمانه دشمنان و زخم خوردگان این انقلاب هر روز تنگ تر از قبل شد تا جایی بعضا داروهای مورد نیاز بیماران هم نایاب و کمیاب شده و سفره های محرومان کوچک تر از قبل شد اما این مردم نجیب و همراه انقلاب بازهم پای این انقلاب ایستادند و در مواقع بحرانی و توفان هایی که دشمنان بپا می کنند نشان دادند که حرفشان یکی است و همچنان برسر عهد وپیمان خود با یاردیرین انقلاب ایستاده اند و هرگز از مواضع انقلابی خود کوتاه نخواهند آمد.

چهل سالگی انقلاب رسالت نخبگان را خطیرتر از پیش نموده چرا که این قشر متفکر و علمی بایستی در مسیر هموار کرده راه انقلاب با استفاده از گزینه های تخصصی و علمی پیشگام شده و برای رسیدن به علم وتخصصی که رهبر انقلاب موکدا بران تاکید دارند تمام توان و تلاش خودرا بکار گیرند تا بتوانند علم داخلی را حتی به دنیا هم صادر نمایند. 

نگاهی به دانشگاههای مرجع نشان می دهد که بسیاری از تحقیقات علمی وتاثیرگذار توسط نیروهای داخلی متخصص و توانمند انجام می شود و گواه آن هم راه اندازی اندیشکده های تخصصی دراستان های کشور و انستیتوهای علمی پژوهشی جهت کارهای علمی است تا بتوانیم به تولید علم و کسب ثروت از راه علم بپردازیم و از خام فروشی و صادرات دست بکشیم.

باید گفت مردم ایران شهید دادند، عزیزان خودرا تقدیم انقلاب کردند تحریمهای ناجوانمردانه وترورهای کور منافقان را تحمل کردند تا انقلاب بماند و این درخت اینک چهل ساله شده و در مرز بلوغ و پختگی قرار گرفته است. نظامی که پشتوانه اش مردمی بوده و رهبری اش ولایت وفقیه است و خطوط قرمزش هم اعتقادات راسخ و ایمان مردمش است چه باک از یاوه سرایی یاوه گویان و کوفتن برطبل تفرقه و نفاق و جدایی.

اینک در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار گرفته ایم تا مروری بر مهمترین دستاوردهای این استقامت و پیروزی و کسب رتبه های برتر جهانی در عرصه های علمی وپژوهشی و صنعت و… داشته باشیم که با خودباوری و اتکا به دانش بومی و توان دانشمندان متخصص داخلی توانسته ایم در بسیاری از زمینه ها ازواردات نیروی متخصص جلوگیری کرده و توان داخلی را افزایش دهیم.

نتیجه این ایستادگی ها و استقامت ها ایناست که امروز در صنعت نظامی ودفاعی حرف اول را می زنیم و نقش ایران اسلامی موازنه ای تعیین کننده و تاثیرگذار در منطقه و خاور میانه می باشد تا جایی که نام ایران لرزه براندام دشمنان انداخته و اگر هم بخواهند نمی توانند از جایگاه تعیین کننده این کشور اسلامی چشم پوشی نمایند. 

امید است با توجه و اهتمام ویژه دولتمردان و دولتها به مباحث تخصصی و علمی کشور بتوانیم در تولید و صادرات علم پیشرو بوده و به خودکفایی کامل در تمامی زمینه ها برسیم.

نویسنده:فروغ مسلم زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پدیده ی خطرناک عصر حاضر، نخبه یا پخمه