معرفی

شهر قدس یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. این شهر مرکز شهرستان قدس است

شهرقدس یکی از شهرهای قدیمی استان تهران می‌باشد که با قرار گرفتن این شهر در بزرگراه فتح (کیلومتر ۲۰) و موقعیت خوب جغرافیایی و آب و هوای خوب کوهپایه‌ای در این چند سال اخیر میزبان سکونت مهاجرین بسیاری از سایر شهرهای کشور بوده‌است. این شهر دارای معادن، مزارع، باغ‌ها، مجتمع‌های صنعتی و قهرمانان ورزشی متعدد است.

شهر قدس که تا قبل از تأسیس شهرداری در سال ۱۳۶۸ (خورشیدی) تحت نام قلعه حسن خان شناخته می‌شد، روستایی کوچک و قلعه مانند در حاشیه جنوب غربی تهران و همجواری شهرداری منطقه ۹ و ۱۸ بود. در یک جبهه آن کاووسیه و در جبهه غربی آن سرخ حصار قرار داشت.

این شهر در حدود ۲۷۰۰ هکتار مساحت دارد. شهرداری قدس برای تأمین نیازمندی‌ها و اداره بهتر سطح شهر را به ۲ منطقه شهرداری و۴ ناحیه تقسیم نموده‌است که جمعیت هر منطقه بالغ بر ۱۵۰۰۰۰نفر می‌باشد و جمعیت کل شهرستان بالغ بر 400 هزار نفر می باشد

خانه نخبگان شهرستان قدس به عنوان کانونی علمی است که سازماندهی ظرفیت نخبگی و دانشی در عرصه های مختلف مورد نیاز شهرستان را دنبال می نماید؛تا از طریق استفاده از حضور و مشارکت فعال نخبگان،خبرگان,فرهیختگان و دانش آموختگان به توسعه و شکوفایی پیش از پیش کمک نماید.

خانه نخبگان قدس مجموعه ای وابسته به سازمان بسیج علمی پژوهشی وفناوری استان تهران و اعضای آن تمامی از نخبگان,مخترعان,خبرگان,صاحب نظران و دانش آموختگان می باشد.

اهداف خانه نخبگان:

– کمک به جذب,سازماندهی و تاثیر گذاری ظرفیت نخبگان

-ایجاداتاق فکر های تخصصی در راستای کمک رسانی علمی

– ایجاد کارگروه های تخصصی جهت رفع نیازهای شهرستان

-هم افزایی نخبگان  با  مسئولین جهت رفع معظلات  حاضر

– سمت و سو بخشيدن به فعاليت هاي نخبگان و مخترعین شهرستانی به منظور تداوم فعالیت

– تلاش جدي بــه امر پژوهش جهت شناخت ظرفيت ها و تهدیدات شهرستان

-همكاري با سازمانهاي ذيربـط درجهت بــرقراري حمايت هاي قانوني و معنوي از نخبگان شهری  در زمينه هاي مختلف علمی فرهنگی ,ورزشی و مذهبی .

-تعيين و تصويب چارچوب هاي مــدون وبررســـي و تصويــب صلاحيت هاي حرفــه اي نخبگان,دانش آموختگان و مخترعین جهت اشتغال به امر آموزش و راهبری پروژه های علمی

-راه اندازی کارگروه های پژوهشی, تحقیق وتوسعه , اجرائی  وصنعتی بر حسب نیاز های شهرستان

        

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حرکت علمی نخبگان شهرقدس برای تبیین اقتصاد مقاومتی